IDTTL Division 3 Results

Home Premier Division 1 Division 2

IDTTL, Division 3

(last updated 28/02/2024)

# Team P W D L A F
1 Britannia Sparrowhawks 17 14 3 0 48 122
2 Britannia Sparrows 15 12 1 2 51 99
3 Woodbridge D 14 8 2 4 57 83
4 Baylham Pickwicks 15 6 1 8 67 83
5 Wherstead Meteors 14 8 1 5 59 81
6 Trimley C 16 4 0 12 98 62
7 Woodbridge E 16 4 0 12 113 47
8 Britannia Cormorants 13 0 0 13 107 23

 Matches: Week 22     04-Mar
 Blank v Woodbridge D 
 Britannia Sparrows v Woodbridge E 
 Wherstead Meteors v Britannia Cormorants 
 Trimley C v Blank 
 Baylham Pickwicks v Britannia Sparrowhawks 

player averages

Player Score % Played Team
Rohan Richardson-Todd
2323233233333
35 92.1 38 Britannia Sparrows
Matti Goffin
032332333333
31 91.2 34 Britannia Sparrowhawks
Johnny Clougherty
211232321123232
30 66.7 45 Baylham Pickwicks
Mark Beaumont
312031312212123
27 60.0 45 Baylham Pickwicks
Shannon Heffer
02033312231123
26 65.0 40 Britannia Sparrowhawks
Ed Broom
221233123321
25 69.4 36 Woodbridge D
Zygis Kaminskas
231223321122
24 70.6 34 Britannia Sparrowhawks
Kennedy Cheng
2223122332
22 73.3 30 Woodbridge D
David Rickett
231113302132
22 61.1 36 Britannia Sparrows
Willie Buttigieg
023213332012
22 61.1 36 Wherstead Meteors
Melvin Ramsey
3333231
18 85.7 21 Wherstead Meteors
Samantha Rupapa
23232113
17 70.8 24 Britannia Sparrowhawks
Daniel Rees
231222023
17 63.0 27 Britannia Sparrows
Steven Aylott
131232203
17 63.0 27 Wherstead Meteors
Ian Sexton
2012310112110
15 38.5 39 Trimley C
Emmanuel Lynch
31211011121
14 43.8 32 Britannia Sparrows
Terry May
223213
13 72.2 18 Trimley C
Ciprian Ostafie
1113322
13 61.9 21 Woodbridge E
Joe Kulesa
32310013
13 54.2 24 Baylham Pickwicks
Peter Riley
212212101100
13 38.2 34 Trimley C
Steve Willett
02210002320
12 37.5 32 Woodbridge D
Andy Cassy
03022211
11 47.8 23 Woodbridge D
John Owen
31011022
10 41.7 24 Woodbridge E
Martin Yates
0100113112
10 33.3 30 Woodbridge E
Tim King
0211002121
10 33.3 30 Britannia Cormorants
Leslie Glanfield
321120
9 50.0 18 Trimley C
Peter Adams
10111212
9 37.5 24 Britannia Cormorants
Malcolm Peers
2103200
8 38.1 21 Wherstead Meteors
John Leith
113
5 55.6 9 Wherstead Meteors
Alison Simons
1101110
5 23.8 21 Trimley C
Aad Kwakkelstein
3
3 100.0 3 Britannia Sparrowhawks
Martin Brown
30
3 75.0 4 Woodbridge E
Franz Guthrie
0000002001
3 10.0 30 Woodbridge E
Jamie Davidson
0000210000
3 10.0 30 Woodbridge E
Jack Bozkurt
2
2 66.7 3 Britannia Sparrowhawks
Richard Oakes
2
2 66.7 3 Baylham Pickwicks
Ray Perry
11
2 33.3 6 Baylham Pickwicks
Deimis Sinkunas
011
2 22.2 9 Britannia Sparrowhawks
Colin Watts
0011
2 16.7 12 Wherstead Meteors
Michael Chenery
1010
2 16.7 12 Baylham Pickwicks
Graham Shorrock
00000010001
2 6.1 33 Britannia Cormorants
Chris Pulham
0100
1 8.3 12 Trimley C
Wendy Shorrock
0000000000
0 0.0 30 Britannia Cormorants

(results submitted 28/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrowhawks             |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 225 | Matti Goffin         | X Z Y |  3 |
| B | 226 | Shannon Heffer       | Y X Z |  3 |
| C | 352 | Samantha Rupapa      | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 308 | Peter Riley          | - - - |  0 |
| Y | 309 | Ian Sexton           | - - - |  0 |
| Z | 350 | Alison Simons        | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 Matti Goffin  beat  Peter Riley  3:0 
 Matti Goffin  beat  Alison Simons  3:1 
 Matti Goffin  beat  Ian Sexton  3:0 
 Shannon Heffer  beat  Ian Sexton  3:0 
 Shannon Heffer  beat  Peter Riley  3:1 
 Shannon Heffer  beat  Alison Simons  3:1 
 Samantha Rupapa  beat  Alison Simons  3:2 
 Samantha Rupapa  beat  Ian Sexton  3:1 
 Samantha Rupapa  beat  Peter Riley  3:0 
 Trimley C won doubles: 3:2 
 Game Score:  29:9 

(results submitted 27/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 232 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
| B | 228 | Peter Adams          | Y - Z |  2 |
| C | 231 | Graham Shorrock      | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 233 | Rohan Richardson-Todd| A B C |  3 |
| Y | 236 | David Rickett        | - C A |  2 |
| Z | 234 | Emmanuel Lynch       | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Adams  beat  David Rickett  3:2 
 Peter Adams  beat  Emmanuel Lynch  3:2 
 Graham Shorrock  beat  Emmanuel Lynch  3:2 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Peter Adams  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Graham Shorrock  3:0 
 David Rickett  beat  Graham Shorrock  3:0 
 David Rickett  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Emmanuel Lynch  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Britannia Sparrows  won doubles: 3:0 
 Game Score:  9:27 

(results submitted 21/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Pickwicks                  |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 277 | Johnny Clougherty    | X Z - |  2 |
| B | 276 | Mark Beaumont        | Y X Z |  3 |
| C | 356 | Ray Perry            | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge E                       |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 347 | Jamie Davidson       | - - - |  0 |
| Y | 359 | Ciprian Ostafie      | - C A |  2 |
| Z | 344 | Franz Guthrie        | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Pickwicks         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Jamie Davidson  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Ciprian Ostafie  3:2 
 Mark Beaumont  beat  Jamie Davidson  3:2 
 Mark Beaumont  beat  Franz Guthrie  3:1 
 Ray Perry  beat  Jamie Davidson  3:2 
 Ciprian Ostafie  beat  Ray Perry  3:0 
 Ciprian Ostafie  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Franz Guthrie  beat  Ray Perry  3:0 
 Baylham Pickwicks won doubles: 3:2 
 Game Score:  22:19 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrowhawks             |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 225 | Matti Goffin         | X Z Y |  3 |
| B | 364 | Jack Bozkurt         | - X Z |  2 |
| C | 226 | Shannon Heffer       | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge D                       |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 341 | Ed Broom             | - - C |  1 |
| Y | 340 | Andy Cassy           | B - - |  1 |
| Z | 343 | Steve Willett        | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge D              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Matti Goffin  beat  Ed Broom  3:1 
 Matti Goffin  beat  Steve Willett  3:0 
 Matti Goffin  beat  Andy Cassy  3:0 
 Jack Bozkurt  beat  Ed Broom  3:2 
 Jack Bozkurt  beat  Steve Willett  3:2 
 Shannon Heffer  beat  Steve Willett  3:0 
 Shannon Heffer  beat  Andy Cassy  3:1 
 Ed Broom  beat  Shannon Heffer  3:1 
 Andy Cassy  beat  Jack Bozkurt  3:2 
 Woodbridge D won doubles: 3:0 
 Game Score:  24:15 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  1 |
-----------------------------------------------
| A | 310 | Chris Pulham         | - - - |  0 |
| B | 309 | Ian Sexton           | Y - - |  1 |
| C | 307 | Leslie Glanfield     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  |  9 |
-----------------------------------------------
| X | 317 | Steven Aylott        | A B C |  3 |
| Y | 318 | Willie Buttigieg     | - C A |  2 |
| Z | 320 | John Leith           | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ian Sexton  beat  Willie Buttigieg  3:0 
 Steven Aylott  beat  Chris Pulham  3:0 
 Steven Aylott  beat  Ian Sexton  3:1 
 Steven Aylott  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Willie Buttigieg  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Willie Buttigieg  beat  Chris Pulham  3:0 
 John Leith  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 John Leith  beat  Chris Pulham  3:0 
 John Leith  beat  Ian Sexton  3:2 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:1 
 Game Score:  10:27 

(results submitted 19/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 233 | Rohan Richardson-Todd| X Z Y |  3 |
| B | 236 | David Rickett        | Y X Z |  3 |
| C | 234 | Emmanuel Lynch       | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants               |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 231 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| Y | 228 | Peter Adams          | - C - |  1 |
| Z | 232 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rohan Richardson-Todd  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Peter Adams  3:2 
 David Rickett  beat  Peter Adams  3:1 
 David Rickett  beat  Graham Shorrock  3:0 
 David Rickett  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Emmanuel Lynch  beat  Wendy Shorrock  3:1 
 Emmanuel Lynch  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Peter Adams  beat  Emmanuel Lynch  3:2 
 Britannia Sparrows  won doubles: 3:1 
 Game Score:  29:8 

(results submitted 16/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge D                       |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 341 | Ed Broom             | - Z Y |  2 |
| B | 343 | Steve Willett        | Y - Z |  2 |
| C | 340 | Andy Cassy           | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 306 | Terry May            | A B C |  3 |
| Y | 308 | Peter Riley          | - - - |  0 |
| Z | 350 | Alison Simons        | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge D              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ed Broom  beat  Alison Simons  3:0 
 Ed Broom  beat  Peter Riley  3:0 
 Steve Willett  beat  Peter Riley  3:1 
 Steve Willett  beat  Alison Simons  3:2 
 Andy Cassy  beat  Peter Riley  3:0 
 Terry May  beat  Ed Broom  3:0 
 Terry May  beat  Steve Willett  3:0 
 Terry May  beat  Andy Cassy  3:2 
 Alison Simons  beat  Andy Cassy  3:2 
 Woodbridge D won doubles: 3:1 
 Game Score:  22:16 

(results submitted 15/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge E                       |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 359 | Ciprian Ostafie      | - Z Y |  2 |
| B | 345 | Martin Yates         | Y - Z |  2 |
| C | 347 | Jamie Davidson       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrowhawks             |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 225 | Matti Goffin         | A B C |  3 |
| Y | 226 | Shannon Heffer       | - C - |  1 |
| Z | 354 | Deimis Sinkunas      | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrowhawks    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ciprian Ostafie  beat  Deimis Sinkunas  3:2 
 Ciprian Ostafie  beat  Shannon Heffer  3:2 
 Martin Yates  beat  Shannon Heffer  3:2 
 Martin Yates  beat  Deimis Sinkunas  3:2 
 Matti Goffin  beat  Ciprian Ostafie  3:2 
 Matti Goffin  beat  Martin Yates  3:0 
 Matti Goffin  beat  Jamie Davidson  3:1 
 Shannon Heffer  beat  Jamie Davidson  3:2 
 Deimis Sinkunas  beat  Jamie Davidson  3:2 
 Britannia Sparrowhawks won doubles: 3:2 
 Game Score:  21:26 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 317 | Steven Aylott        | - - - |  0 |
| B | 318 | Willie Buttigieg     | - - Z |  1 |
| C | 320 | John Leith           | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 233 | Rohan Richardson-Todd| A B C |  3 |
| Y | 235 | Daniel Rees          | B C A |  3 |
| Z | 236 | David Rickett        | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Willie Buttigieg  beat  David Rickett  3:2 
 John Leith  beat  David Rickett  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Steven Aylott  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Willie Buttigieg  3:2 
 Rohan Richardson-Todd  beat  John Leith  3:1 
 Daniel Rees  beat  Willie Buttigieg  3:1 
 Daniel Rees  beat  John Leith  3:1 
 Daniel Rees  beat  Steven Aylott  3:1 
 David Rickett  beat  Steven Aylott  3:1 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:0 
 Game Score:  16:24 

(results submitted 09/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge E                       |  1 |
-----------------------------------------------
| A | 344 | Franz Guthrie        | - - - |  0 |
| B | 347 | Jamie Davidson       | - - - |  0 |
| C | 345 | Martin Yates         | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge D                       |  9 |
-----------------------------------------------
| X | 341 | Ed Broom             | A B C |  3 |
| Y | 343 | Steve Willett        | B C A |  3 |
| Z | 340 | Andy Cassy           | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge D              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Martin Yates  beat  Andy Cassy  3:1 
 Ed Broom  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Ed Broom  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Ed Broom  beat  Martin Yates  3:0 
 Steve Willett  beat  Jamie Davidson  3:2 
 Steve Willett  beat  Martin Yates  3:1 
 Steve Willett  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Andy Cassy  beat  Franz Guthrie  3:1 
 Andy Cassy  beat  Jamie Davidson  3:1 
 Woodbridge D won doubles: 3:0 
 Game Score:  8:28 

(results submitted 06/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 306 | Terry May            | - Z - |  1 |
| B | 308 | Peter Riley          | - - Z |  1 |
| C | 350 | Alison Simons        | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 233 | Rohan Richardson-Todd| A B C |  3 |
| Y | 235 | Daniel Rees          | B - A |  2 |
| Z | 234 | Emmanuel Lynch       | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 Terry May  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Peter Riley  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Alison Simons  beat  Daniel Rees  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Terry May  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Peter Riley  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Alison Simons  3:0 
 Daniel Rees  beat  Peter Riley  3:0 
 Daniel Rees  beat  Terry May  3:1 
 Emmanuel Lynch  beat  Alison Simons  3:1 
 Trimley C won doubles: 3:2 
 Game Score:  14:21 

(results submitted 02/02/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge E                       |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 359 | Ciprian Ostafie      | X Z Y |  3 |
| B | 347 | Jamie Davidson       | - - - |  0 |
| C | 348 | John  Owen           | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 309 | Ian Sexton           | - B - |  1 |
| Y | 308 | Peter Riley          | B - - |  1 |
| Z | 307 | Leslie Glanfield     | C - B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge E              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ciprian Ostafie  beat  Ian Sexton  3:0 
 Ciprian Ostafie  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Ciprian Ostafie  beat  Peter Riley  3:0 
 John  Owen  beat  Peter Riley  3:1 
 John  Owen  beat  Ian Sexton  3:1 
 Ian Sexton  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Peter Riley  beat  Jamie Davidson  3:2 
 Leslie Glanfield  beat  John  Owen  3:2 
 Leslie Glanfield  beat  Jamie Davidson  3:2 
 Woodbridge E won doubles: 3:2 
 Game Score:  24:17 

(results submitted 29/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Pickwicks                  |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 277 | Johnny Clougherty    | X Z Y |  3 |
| B | 276 | Mark Beaumont        | Y X - |  2 |
| C | 279 | Joe Kulesa           | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 318 | Willie Buttigieg     | - - - |  0 |
| Y | 316 | Malcolm Peers        | - - - |  0 |
| Z | 325 | Melvin Ramsey        | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Pickwicks         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Willie Buttigieg  3:2 
 Johnny Clougherty  beat  Melvin Ramsey  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Malcolm Peers  3:2 
 Mark Beaumont  beat  Willie Buttigieg  3:1 
 Joe Kulesa  beat  Melvin Ramsey  3:1 
 Joe Kulesa  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Joe Kulesa  beat  Willie Buttigieg  3:1 
 Melvin Ramsey  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Baylham Pickwicks won doubles: 3:1 
 Game Score:  27:11 

(results submitted 24/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 231 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| B | 228 | Peter Adams          | Y - Z |  2 |
| C | 230 | Tim King             | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge E                       |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 359 | Ciprian Ostafie      | A B C |  3 |
| Y | 348 | John  Owen           | - C A |  2 |
| Z | 347 | Jamie Davidson       | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge E              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Adams  beat  John  Owen  3:2 
 Peter Adams  beat  Jamie Davidson  3:1 
 Tim King  beat  Jamie Davidson  3:1 
 Ciprian Ostafie  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Ciprian Ostafie  beat  Peter Adams  3:1 
 Ciprian Ostafie  beat  Tim King  3:0 
 John  Owen  beat  Tim King  3:2 
 John  Owen  beat  Graham Shorrock  3:1 
 Jamie Davidson  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Woodbridge E won doubles: 3:0 
 Game Score:  13:25 

(results submitted 23/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 233 | Rohan Richardson-Todd| X Z Y |  3 |
| B | 236 | David Rickett        | Y - Z |  2 |
| C | 234 | Emmanuel Lynch       | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Pickwicks                  |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 277 | Johnny Clougherty    | - B C |  2 |
| Y | 276 | Mark Beaumont        | - C - |  1 |
| Z | 278 | Michael Chenery      | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Baylham Pickwicks         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rohan Richardson-Todd  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Michael Chenery  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Mark Beaumont  3:0 
 David Rickett  beat  Mark Beaumont  3:0 
 David Rickett  beat  Michael Chenery  3:0 
 Emmanuel Lynch  beat  Michael Chenery  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  David Rickett  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  Emmanuel Lynch  3:1 
 Mark Beaumont  beat  Emmanuel Lynch  3:1 
 Baylham Pickwicks won doubles: 3:1 
 Game Score:  22:12 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 316 | Malcolm Peers        | - - - |  0 |
| B | 318 | Willie Buttigieg     | Y - Z |  2 |
| C | 320 | John Leith           | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrowhawks             |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 225 | Matti Goffin         | A B C |  3 |
| Y | 352 | Samantha Rupapa      | - - A |  1 |
| Z | 227 | Zygis Kaminskas      | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrowhawks    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Willie Buttigieg  beat  Samantha Rupapa  3:0 
 Willie Buttigieg  beat  Zygis Kaminskas  3:0 
 John Leith  beat  Samantha Rupapa  3:0 
 Matti Goffin  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Matti Goffin  beat  Willie Buttigieg  3:0 
 Matti Goffin  beat  John Leith  3:2 
 Samantha Rupapa  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Zygis Kaminskas  beat  John Leith  3:1 
 Zygis Kaminskas  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Britannia Sparrowhawks won doubles: 3:2 
 Game Score:  16:21 

(results submitted 21/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 316 | Malcolm Peers        | X - Y |  2 |
| B | 317 | Steven Aylott        | Y - Z |  2 |
| C | 325 | Melvin Ramsey        | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge E                       |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 359 | Ciprian Ostafie      | - B - |  1 |
| Y | 344 | Franz Guthrie        | - - - |  0 |
| Z | 345 | Martin Yates         | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Malcolm Peers  beat  Ciprian Ostafie  3:1 
 Malcolm Peers  beat  Franz Guthrie  3:1 
 Steven Aylott  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Steven Aylott  beat  Martin Yates  3:0 
 Melvin Ramsey  beat  Martin Yates  3:2 
 Melvin Ramsey  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Melvin Ramsey  beat  Ciprian Ostafie  3:1 
 Ciprian Ostafie  beat  Steven Aylott  3:2 
 Martin Yates  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:1 
 Game Score:  26:12 

(results submitted 18/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge E                       |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 344 | Franz Guthrie        | X Z - |  2 |
| B | 347 | Jamie Davidson       | - X Z |  2 |
| C | 345 | Martin Yates         | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants               |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 231 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| Y | 230 | Tim King             | B - A |  2 |
| Z | 232 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge E              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Franz Guthrie  beat  Graham Shorrock  3:1 
 Franz Guthrie  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Jamie Davidson  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Jamie Davidson  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Martin Yates  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Martin Yates  beat  Tim King  3:2 
 Martin Yates  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Tim King  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Tim King  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Woodbridge E won doubles: 3:1 
 Game Score:  24:10 

(results submitted 17/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrowhawks             |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 225 | Matti Goffin         | X Z Y |  3 |
| B | 227 | Zygis Kaminskas      | Y - Z |  2 |
| C | 226 | Shannon Heffer       | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 233 | Rohan Richardson-Todd| - B C |  2 |
| Y | 235 | Daniel Rees          | - - - |  0 |
| Z | 234 | Emmanuel Lynch       | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrowhawks    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Matti Goffin  beat  Rohan Richardson-Todd  3:2 
 Matti Goffin  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Matti Goffin  beat  Daniel Rees  3:1 
 Zygis Kaminskas  beat  Daniel Rees  3:0 
 Zygis Kaminskas  beat  Emmanuel Lynch  3:2 
 Shannon Heffer  beat  Daniel Rees  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Zygis Kaminskas  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Shannon Heffer  3:1 
 Emmanuel Lynch  beat  Shannon Heffer  3:2 
 Britannia Sparrowhawks won doubles: 3:0 
 Game Score:  25:15 

(results submitted 11/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 232 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
| B | 228 | Peter Adams          | Y - - |  1 |
| C | 230 | Tim King             | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrowhawks             |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 226 | Shannon Heffer       | A B C |  3 |
| Y | 354 | Deimis Sinkunas      | - - A |  1 |
| Z | 225 | Matti Goffin         | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrowhawks    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Adams  beat  Deimis Sinkunas  3:2 
 Tim King  beat  Deimis Sinkunas  3:0 
 Shannon Heffer  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Shannon Heffer  beat  Peter Adams  3:0 
 Shannon Heffer  beat  Tim King  3:1 
 Deimis Sinkunas  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Matti Goffin  beat  Tim King  3:0 
 Matti Goffin  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Matti Goffin  beat  Peter Adams  3:0 
 Britannia Sparrowhawks won doubles: 3:1 
 Game Score:  8:26 

(results submitted 09/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 310 | Chris Pulham         | - - - |  0 |
| B | 307 | Leslie Glanfield     | Y - - |  1 |
| C | 309 | Ian Sexton           | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Pickwicks                  |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 277 | Johnny Clougherty    | A B C |  3 |
| Y | 278 | Michael Chenery      | - - A |  1 |
| Z | 276 | Mark Beaumont        | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 Leslie Glanfield  beat  Michael Chenery  3:1 
 Ian Sexton  beat  Mark Beaumont  3:2 
 Ian Sexton  beat  Michael Chenery  3:2 
 Johnny Clougherty  beat  Chris Pulham  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Leslie Glanfield  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Ian Sexton  3:2 
 Michael Chenery  beat  Chris Pulham  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Chris Pulham  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Leslie Glanfield  3:0 
 Trimley C won doubles: 3:1 
 Game Score:  14:24 

(results submitted 08/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 236 | David Rickett        | - - - |  0 |
| B | 235 | Daniel Rees          | Y - Z |  2 |
| C | 234 | Emmanuel Lynch       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge D                       |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 341 | Ed Broom             | A B C |  3 |
| Y | 343 | Steve Willett        | - C A |  2 |
| Z | 342 | Kennedy Cheng        | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Daniel Rees  beat  Steve Willett  3:0 
 Daniel Rees  beat  Kennedy Cheng  3:0 
 Ed Broom  beat  David Rickett  3:0 
 Ed Broom  beat  Daniel Rees  3:2 
 Ed Broom  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Steve Willett  beat  Emmanuel Lynch  3:2 
 Steve Willett  beat  David Rickett  3:1 
 Kennedy Cheng  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  David Rickett  3:0 
 Britannia Sparrows  won doubles: 3:1 
 Game Score:  14:22 

(results submitted 04/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge D                       |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 341 | Ed Broom             | X - Y |  2 |
| B | 342 | Kennedy Cheng        | Y X Z |  3 |
| C | 343 | Steve Willett        | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Pickwicks                  |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 279 | Joe Kulesa           | - - C |  1 |
| Y | 276 | Mark Beaumont        | - C - |  1 |
| Z | 277 | Johnny Clougherty    | C A - |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge D              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ed Broom  beat  Joe Kulesa  3:1 
 Ed Broom  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  Joe Kulesa  3:2 
 Kennedy Cheng  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Joe Kulesa  beat  Steve Willett  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Steve Willett  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  Steve Willett  3:2 
 Johnny Clougherty  beat  Ed Broom  3:2 
 Woodbridge D won doubles: 3:2 
 Game Score:  23:18 

(results submitted 02/01/2024)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Pickwicks                  |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 277 | Johnny Clougherty    | - Z - |  1 |
| B | 276 | Mark Beaumont        | - X Z |  2 |
| C | 279 | Joe Kulesa           | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 235 | Daniel Rees          | A - C |  2 |
| Y | 236 | David Rickett        | B C A |  3 |
| Z | 234 | Emmanuel Lynch       | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Emmanuel Lynch  3:1 
 Mark Beaumont  beat  Daniel Rees  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Emmanuel Lynch  3:1 
 Daniel Rees  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Daniel Rees  beat  Joe Kulesa  3:0 
 David Rickett  beat  Mark Beaumont  3:1 
 David Rickett  beat  Joe Kulesa  3:0 
 David Rickett  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 Emmanuel Lynch  beat  Joe Kulesa  3:0 
 Britannia Sparrows  won doubles: 3:2 
 Game Score:  15:23 

(results submitted 18/12/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge E                       |  1 |
-----------------------------------------------
| A | 359 | Ciprian Ostafie      | X - - |  1 |
| B | 344 | Franz Guthrie        | - - - |  0 |
| C | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrowhawks             |  9 |
-----------------------------------------------
| X | 227 | Zygis Kaminskas      | - B * |  1 |
| Y | 225 | Matti Goffin         | B * A |  2 |
| Z | 226 | Shannon Heffer       | * A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrowhawks    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ciprian Ostafie  beat  Zygis Kaminskas  3:2 
 Zygis Kaminskas  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Matti Goffin  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Matti Goffin  beat  Ciprian Ostafie  3:0 
 Shannon Heffer  beat  Ciprian Ostafie  3:1 
 Shannon Heffer  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Britannia Sparrowhawks won doubles: 3:1 
 Away Conceded games gained: 9 
 Game Score:  5:29 

(results submitted 15/12/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge E                       |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 359 | Ciprian Ostafie      | - Z - |  1 |
| B | 344 | Franz Guthrie        | - - - |  0 |
| C | 345 | Martin Yates         | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 233 | Rohan Richardson-Todd| A B C |  3 |
| Y | 236 | David Rickett        | B C A |  3 |
| Z | 234 | Emmanuel Lynch       | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ciprian Ostafie  beat  Emmanuel Lynch  3:0 
 Martin Yates  beat  Emmanuel Lynch  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Ciprian Ostafie  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Martin Yates  3:0 
 David Rickett  beat  Franz Guthrie  3:1 
 David Rickett  beat  Martin Yates  3:0 
 David Rickett  beat  Ciprian Ostafie  3:1 
 Emmanuel Lynch  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Britannia Sparrows  won doubles: 3:1 
 Game Score:  9:25 

(results submitted 14/12/2023)


-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge D                       |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 340 | Andy Cassy           | X Z y |  2 |
| B | 342 | Kennedy Cheng        | Y X Z |  3 |
| C | 343 | Steve Willett        | - y - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 309 | Ian Sexton           | - - C |  1 |
| Y | 308 | Peter Riley          | - o o |  0 |
| Z | 307 | Leslie Glanfield     | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge D              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Andy Cassy  beat  Ian Sexton  3:0 
 Andy Cassy  beat  Leslie Glanfield  3:2 
 Andy Cassy  walkover  Peter Riley  W/O 
 Kennedy Cheng  beat  Peter Riley  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  Ian Sexton  3:1 
 Kennedy Cheng  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Steve Willett  walkover  Peter Riley  W/O 
 Ian Sexton  beat  Steve Willett  3:0 
 Leslie Glanfield  beat  Steve Willett  3:0 
 Woodbridge D won doubles: 3:1 
 Game Score:  24:11 

(results submitted 13/12/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrowhawks             |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 227 | Zygis Kaminskas      | X - - |  1 |
| B | 226 | Shannon Heffer       | - X Z |  2 |
| C | 225 | Matti Goffin         | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Pickwicks                  |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 279 | Joe Kulesa           | - - - |  0 |
| Y | 276 | Mark Beaumont        | B - A |  2 |
| Z | 277 | Johnny Clougherty    | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Baylham Pickwicks         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Zygis Kaminskas  beat  Joe Kulesa  3:2 
 Shannon Heffer  beat  Joe Kulesa  3:2 
 Shannon Heffer  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Matti Goffin  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Matti Goffin  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Matti Goffin  beat  Joe Kulesa  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Shannon Heffer  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Zygis Kaminskas  3:2 
 Johnny Clougherty  beat  Zygis Kaminskas  3:2 
 Baylham Pickwicks won doubles: 3:1 
 Game Score:  23:17 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 231 | Graham Shorrock      | - - Y |  1 |
| B | 230 | Tim King             | Y X - |  2 |
| C | 232 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 317 | Steven Aylott        | A - C |  2 |
| Y | 319 | Colin Watts          | - C - |  1 |
| Z | 316 | Malcolm Peers        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Graham Shorrock  beat  Colin Watts  3:0 
 Tim King  beat  Colin Watts  3:1 
 Tim King  beat  Steven Aylott  3:1 
 Steven Aylott  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Steven Aylott  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Colin Watts  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Malcolm Peers  beat  Wendy Shorrock  3:1 
 Malcolm Peers  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Malcolm Peers  beat  Tim King  3:2 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:0 
 Game Score:  12:23 

(results submitted 05/12/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 310 | Chris Pulham         | - - Y |  1 |
| B | 350 | Alison Simons        | - - Z |  1 |
| C | 307 | Leslie Glanfield     | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrowhawks             |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 225 | Matti Goffin         | A B C |  3 |
| Y | 226 | Shannon Heffer       | B - - |  1 |
| Z | 352 | Samantha Rupapa      | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrowhawks    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Chris Pulham  beat  Shannon Heffer  3:2 
 Alison Simons  beat  Samantha Rupapa  3:1 
 Leslie Glanfield  beat  Samantha Rupapa  3:2 
 Leslie Glanfield  beat  Shannon Heffer  3:2 
 Matti Goffin  beat  Chris Pulham  3:0 
 Matti Goffin  beat  Alison Simons  3:0 
 Matti Goffin  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Shannon Heffer  beat  Alison Simons  3:1 
 Samantha Rupapa  beat  Chris Pulham  3:1 
 Britannia Sparrowhawks won doubles: 3:0 
 Game Score:  15:25 

(results submitted 04/12/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Pickwicks                  |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 277 | Johnny Clougherty    | X - Y |  2 |
| B | 276 | Mark Beaumont        | - X - |  1 |
| C | 279 | Joe Kulesa           | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge D                       |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 341 | Ed Broom             | - - C |  1 |
| Y | 340 | Andy Cassy           | B C - |  2 |
| Z | 342 | Kennedy Cheng        | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Pickwicks         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Ed Broom  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Andy Cassy  3:2 
 Mark Beaumont  beat  Ed Broom  3:1 
 Joe Kulesa  beat  Kennedy Cheng  3:0 
 Ed Broom  beat  Joe Kulesa  3:2 
 Andy Cassy  beat  Mark Beaumont  3:1 
 Andy Cassy  beat  Joe Kulesa  3:1 
 Kennedy Cheng  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Kennedy Cheng  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Baylham Pickwicks won doubles: 3:2 
 Game Score:  20:20 

(results submitted 01/12/2023)


-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge D                       |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 343 | Steve Willett        | - - - |  0 |
| B | 340 | Andy Cassy           | - - - |  0 |
| C | 342 | Kennedy Cheng        | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrowhawks             |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 227 | Zygis Kaminskas      | A B - |  2 |
| Y | 226 | Shannon Heffer       | B C A |  3 |
| Z | 352 | Samantha Rupapa      | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge D              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Kennedy Cheng  beat  Samantha Rupapa  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  Zygis Kaminskas  3:0 
 Zygis Kaminskas  beat  Steve Willett  3:0 
 Zygis Kaminskas  beat  Andy Cassy  3:0 
 Shannon Heffer  beat  Andy Cassy  3:0 
 Shannon Heffer  beat  Kennedy Cheng  3:1 
 Shannon Heffer  beat  Steve Willett  3:2 
 Samantha Rupapa  beat  Steve Willett  3:0 
 Samantha Rupapa  beat  Andy Cassy  3:1 
 Woodbridge D won doubles: 3:2 
 Game Score:  13:23 

(results submitted 30/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge E                       |  1 |
-----------------------------------------------
| A | 345 | Martin Yates         | - - Y |  1 |
| B | 347 | Jamie Davidson       | - - - |  0 |
| C | 344 | Franz Guthrie        | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Pickwicks                  |  9 |
-----------------------------------------------
| X | 277 | Johnny Clougherty    | A B C |  3 |
| Y | 357 | Richard Oakes        | B C - |  2 |
| Z | 276 | Mark Beaumont        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Baylham Pickwicks         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Martin Yates  beat  Richard Oakes  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Martin Yates  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  Jamie Davidson  3:2 
 Johnny Clougherty  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Richard Oakes  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Richard Oakes  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Franz Guthrie  3:1 
 Mark Beaumont  beat  Martin Yates  3:1 
 Mark Beaumont  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Baylham Pickwicks won doubles: 3:2 
 Game Score:  10:27 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 316 | Malcolm Peers        | - - - |  0 |
| B | 318 | Willie Buttigieg     | Y X Z |  3 |
| C | 325 | Melvin Ramsey        | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Pickwicks                  |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 277 | Johnny Clougherty    | A - C |  2 |
| Y | 276 | Mark Beaumont        | - - A |  1 |
| Z | 356 | Ray Perry            | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Willie Buttigieg  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Willie Buttigieg  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Willie Buttigieg  beat  Ray Perry  3:1 
 Melvin Ramsey  beat  Ray Perry  3:2 
 Melvin Ramsey  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  Melvin Ramsey  3:1 
 Mark Beaumont  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Ray Perry  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:1 
 Game Score:  21:17 

(results submitted 28/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 316 | Malcolm Peers        | - - Y |  1 |
| B | 318 | Willie Buttigieg     | Y X Z |  3 |
| C | 325 | Melvin Ramsey        | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 308 | Peter Riley          | A - - |  1 |
| Y | 350 | Alison Simons        | - - - |  0 |
| Z | 309 | Ian Sexton           | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Malcolm Peers  beat  Alison Simons  3:1 
 Willie Buttigieg  beat  Alison Simons  3:2 
 Willie Buttigieg  beat  Peter Riley  3:1 
 Willie Buttigieg  beat  Ian Sexton  3:1 
 Melvin Ramsey  beat  Ian Sexton  3:2 
 Melvin Ramsey  beat  Alison Simons  3:0 
 Melvin Ramsey  beat  Peter Riley  3:2 
 Peter Riley  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Ian Sexton  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:0 
 Game Score:  25:15 

(results submitted 22/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Pickwicks                  | 10 |
-----------------------------------------------
| A | 277 | Johnny Clougherty    | X Z Y |  3 |
| B | 279 | Joe Kulesa           | Y X Z |  3 |
| C | 276 | Mark Beaumont        | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants               |  0 |
-----------------------------------------------
| X | 232 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
| Y | 230 | Tim King             | - - - |  0 |
| Z | 231 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Baylham Pickwicks         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Tim King  3:0 
 Joe Kulesa  beat  Tim King  3:0 
 Joe Kulesa  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Joe Kulesa  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Tim King  3:2 
 Mark Beaumont  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Baylham Pickwicks won doubles: 3:0 
 Game Score:  30:2 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrowhawks             | 10 |
-----------------------------------------------
| A | 227 | Zygis Kaminskas      | X Z Y |  3 |
| B | 352 | Samantha Rupapa      | Y X Z |  3 |
| C | 226 | Shannon Heffer       | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge E                       |  0 |
-----------------------------------------------
| X | 348 | John  Owen           | - - - |  0 |
| Y | 344 | Franz Guthrie        | - - - |  0 |
| Z | 345 | Martin Yates         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrowhawks    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Zygis Kaminskas  beat  John  Owen  3:1 
 Zygis Kaminskas  beat  Martin Yates  3:1 
 Zygis Kaminskas  beat  Franz Guthrie  3:1 
 Samantha Rupapa  beat  Franz Guthrie  3:2 
 Samantha Rupapa  beat  John  Owen  3:2 
 Samantha Rupapa  beat  Martin Yates  3:1 
 Shannon Heffer  beat  Martin Yates  3:1 
 Shannon Heffer  beat  Franz Guthrie  3:2 
 Shannon Heffer  beat  John  Owen  3:2 
 Britannia Sparrowhawks won doubles: 3:1 
 Game Score:  30:14 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 306 | Terry May            | - Z Y |  2 |
| B | 309 | Ian Sexton           | - - - |  0 |
| C | 308 | Peter Riley          | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge D                       |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 341 | Ed Broom             | A B C |  3 |
| Y | 343 | Steve Willett        | B - - |  1 |
| Z | 342 | Kennedy Cheng        | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge D              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Terry May  beat  Kennedy Cheng  3:1 
 Terry May  beat  Steve Willett  3:0 
 Peter Riley  beat  Kennedy Cheng  3:1 
 Peter Riley  beat  Steve Willett  3:2 
 Ed Broom  beat  Terry May  3:2 
 Ed Broom  beat  Ian Sexton  3:1 
 Ed Broom  beat  Peter Riley  3:2 
 Steve Willett  beat  Ian Sexton  3:1 
 Kennedy Cheng  beat  Ian Sexton  3:1 
 Woodbridge D won doubles: 3:2 
 Game Score:  21:22 

(results submitted 09/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge D                       |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 341 | Ed Broom             | X Z Y |  3 |
| B | 340 | Andy Cassy           | Y X Z |  3 |
| C | 343 | Steve Willett        | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge E                       |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 344 | Franz Guthrie        | - - - |  0 |
| Y | 348 | John  Owen           | - C - |  1 |
| Z | 345 | Martin Yates         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Woodbridge D              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ed Broom  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Ed Broom  beat  Martin Yates  3:0 
 Ed Broom  beat  John  Owen  3:0 
 Andy Cassy  beat  John  Owen  3:1 
 Andy Cassy  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Andy Cassy  beat  Martin Yates  3:2 
 Steve Willett  beat  Martin Yates  3:0 
 Steve Willett  beat  Franz Guthrie  3:0 
 John  Owen  beat  Steve Willett  3:0 
 Woodbridge D won doubles: 3:0 
 Game Score:  27:6 

(results submitted 08/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrowhawks             |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 227 | Zygis Kaminskas      | X Z Y |  3 |
| B | 352 | Samantha Rupapa      | Y X - |  2 |
| C | 226 | Shannon Heffer       | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants               |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 232 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
| Y | 230 | Tim King             | - - - |  0 |
| Z | 228 | Peter Adams          | - - B |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrowhawks    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Zygis Kaminskas  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Zygis Kaminskas  beat  Peter Adams  3:0 
 Zygis Kaminskas  beat  Tim King  3:1 
 Samantha Rupapa  beat  Tim King  3:0 
 Samantha Rupapa  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Shannon Heffer  beat  Peter Adams  3:1 
 Shannon Heffer  beat  Tim King  3:2 
 Shannon Heffer  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Peter Adams  beat  Samantha Rupapa  3:2 
 Britannia Sparrowhawks won doubles: 3:1 
 Game Score:  29:8 

(results submitted 07/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 316 | Malcolm Peers        | X Z - |  2 |
| B | 317 | Steven Aylott        | Y X Z |  3 |
| C | 318 | Willie Buttigieg     | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants               |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 231 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| Y | 230 | Tim King             | - - A |  1 |
| Z | 232 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Malcolm Peers  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Malcolm Peers  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Steven Aylott  beat  Tim King  3:0 
 Steven Aylott  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Steven Aylott  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Willie Buttigieg  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Willie Buttigieg  beat  Tim King  3:0 
 Willie Buttigieg  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Tim King  beat  Malcolm Peers  3:2 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:0 
 Game Score:  29:3 

(results submitted 06/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 233 | Rohan Richardson-Todd| X Z Y |  3 |
| B | 236 | David Rickett        | - - Z |  1 |
| C | 234 | Emmanuel Lynch       | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 308 | Peter Riley          | - B - |  1 |
| Y | 350 | Alison Simons        | B - - |  1 |
| Z | 309 | Ian Sexton           | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rohan Richardson-Todd  beat  Peter Riley  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Ian Sexton  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Alison Simons  3:0 
 David Rickett  beat  Ian Sexton  3:2 
 Emmanuel Lynch  beat  Alison Simons  3:0 
 Emmanuel Lynch  beat  Peter Riley  3:1 
 Peter Riley  beat  David Rickett  3:1 
 Alison Simons  beat  David Rickett  3:1 
 Ian Sexton  beat  Emmanuel Lynch  3:1 
 Britannia Sparrows  won doubles: 3:0 
 Game Score:  24:12 

(results submitted 01/11/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 231 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| B | 228 | Peter Adams          | Y - - |  1 |
| C | 230 | Tim King             | - - X |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge D                       |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 343 | Steve Willett        | A B - |  2 |
| Y | 341 | Ed Broom             | - C A |  2 |
| Z | 342 | Kennedy Cheng        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge D              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Adams  beat  Ed Broom  3:1 
 Tim King  beat  Steve Willett  3:2 
 Steve Willett  beat  Graham Shorrock  3:2 
 Steve Willett  beat  Peter Adams  3:0 
 Ed Broom  beat  Tim King  3:0 
 Ed Broom  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  Tim King  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  Peter Adams  3:0 
 Woodbridge D won doubles: 3:0 
 Game Score:  8:27 

(results submitted 31/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 309 | Ian Sexton           | X Z Y |  3 |
| B | 306 | Terry May            | Y X Z |  3 |
| C | 350 | Alison Simons        | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge E                       |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 348 | John  Owen           | - - C |  1 |
| Y | 345 | Martin Yates         | - C - |  1 |
| Z | 347 | Jamie Davidson       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge E              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Ian Sexton  beat  John  Owen  3:2 
 Ian Sexton  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Ian Sexton  beat  Martin Yates  3:2 
 Terry May  beat  Martin Yates  3:0 
 Terry May  beat  John  Owen  3:0 
 Terry May  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Alison Simons  beat  Jamie Davidson  3:0 
 John  Owen  beat  Alison Simons  3:0 
 Martin Yates  beat  Alison Simons  3:0 
 Woodbridge E won doubles: 3:1 
 Game Score:  22:13 

(results submitted 25/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrowhawks             |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 227 | Zygis Kaminskas      | X Z - |  2 |
| B | 352 | Samantha Rupapa      | Y X Z |  3 |
| C | 354 | Deimis Sinkunas      | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 318 | Willie Buttigieg     | - - C |  1 |
| Y | 317 | Steven Aylott        | - C A |  2 |
| Z | 319 | Colin Watts          | C - - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Zygis Kaminskas  beat  Willie Buttigieg  3:2 
 Zygis Kaminskas  beat  Colin Watts  3:0 
 Samantha Rupapa  beat  Steven Aylott  3:1 
 Samantha Rupapa  beat  Willie Buttigieg  3:1 
 Samantha Rupapa  beat  Colin Watts  3:0 
 Willie Buttigieg  beat  Deimis Sinkunas  3:1 
 Steven Aylott  beat  Deimis Sinkunas  3:1 
 Steven Aylott  beat  Zygis Kaminskas  3:2 
 Colin Watts  beat  Deimis Sinkunas  3:1 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:2 
 Game Score:  22:19 

(results submitted 17/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  8 |
-----------------------------------------------
| A | 307 | Leslie Glanfield     | X Z Y |  3 |
| B | 309 | Ian Sexton           | Y - Z |  2 |
| C | 308 | Peter Riley          | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants               |  2 |
-----------------------------------------------
| X | 230 | Tim King             | - B C |  2 |
| Y | 231 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| Z | 232 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 Leslie Glanfield  beat  Tim King  3:0 
 Leslie Glanfield  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Leslie Glanfield  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Ian Sexton  beat  Graham Shorrock  3:2 
 Ian Sexton  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Peter Riley  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Peter Riley  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Tim King  beat  Ian Sexton  3:2 
 Tim King  beat  Peter Riley  3:1 
 Trimley C won doubles: 3:0 
 Game Score:  27:8 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  6 |
-----------------------------------------------
| A | 317 | Steven Aylott        | - Z - |  1 |
| B | 325 | Melvin Ramsey        | Y X Z |  3 |
| C | 318 | Willie Buttigieg     | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge D                       |  4 |
-----------------------------------------------
| X | 342 | Kennedy Cheng        | A - C |  2 |
| Y | 341 | Ed Broom             | - - A |  1 |
| Z | 343 | Steve Willett        | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge D              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Steven Aylott  beat  Steve Willett  3:1 
 Melvin Ramsey  beat  Ed Broom  3:1 
 Melvin Ramsey  beat  Kennedy Cheng  3:0 
 Melvin Ramsey  beat  Steve Willett  3:0 
 Willie Buttigieg  beat  Steve Willett  3:0 
 Willie Buttigieg  beat  Ed Broom  3:1 
 Kennedy Cheng  beat  Steven Aylott  3:2 
 Kennedy Cheng  beat  Willie Buttigieg  3:2 
 Ed Broom  beat  Steven Aylott  3:2 
 Woodbridge D won doubles: 3:2 
 Game Score:  26:15 

(results submitted 16/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 233 | Rohan Richardson-Todd| X - Y |  2 |
| B | 236 | David Rickett        | Y - - |  1 |
| C | 235 | Daniel Rees          | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrowhawks             |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 225 | Matti Goffin         | - B C |  2 |
| Y | 226 | Shannon Heffer       | - - - |  0 |
| Z | 227 | Zygis Kaminskas      | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrowhawks    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rohan Richardson-Todd  beat  Matti Goffin  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Shannon Heffer  3:1 
 David Rickett  beat  Shannon Heffer  3:0 
 Daniel Rees  beat  Zygis Kaminskas  3:0 
 Daniel Rees  beat  Shannon Heffer  3:1 
 Matti Goffin  beat  David Rickett  3:1 
 Matti Goffin  beat  Daniel Rees  3:0 
 Zygis Kaminskas  beat  Rohan Richardson-Todd  3:1 
 Zygis Kaminskas  beat  David Rickett  3:0 
 Britannia Sparrowhawks won doubles: 3:2 
 Game Score:  19:18 

(results submitted 13/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge D                       |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 340 | Andy Cassy           | - - - |  0 |
| B | 342 | Kennedy Cheng        | Y - Z |  2 |
| C | 341 | Ed Broom             | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 233 | Rohan Richardson-Todd| A B C |  3 |
| Y | 236 | David Rickett        | - - A |  1 |
| Z | 235 | Daniel Rees          | - A - |  1 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Kennedy Cheng  beat  David Rickett  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  Daniel Rees  3:0 
 Ed Broom  beat  Daniel Rees  3:0 
 Ed Broom  beat  David Rickett  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Andy Cassy  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Kennedy Cheng  3:2 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Ed Broom  3:1 
 David Rickett  beat  Andy Cassy  3:2 
 Daniel Rees  beat  Andy Cassy  3:2 
 Britannia Sparrows  won doubles: 3:2 
 Game Score:  22:18 

(results submitted 12/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Woodbridge E                       |  0 |
-----------------------------------------------
| A | 344 | Franz Guthrie        | - - - |  0 |
| B | 347 | Jamie Davidson       | - - - |  0 |
| C | 348 | John  Owen           | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  | 10 |
-----------------------------------------------
| X | 318 | Willie Buttigieg     | A B C |  3 |
| Y | 317 | Steven Aylott        | B C A |  3 |
| Z | 325 | Melvin Ramsey        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Wherstead Meteors         
-----------------------------------------------
Games Score:
 Willie Buttigieg  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Willie Buttigieg  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Willie Buttigieg  beat  John  Owen  3:2 
 Steven Aylott  beat  Jamie Davidson  3:2 
 Steven Aylott  beat  John  Owen  3:2 
 Steven Aylott  beat  Franz Guthrie  3:1 
 Melvin Ramsey  beat  John  Owen  3:2 
 Melvin Ramsey  beat  Franz Guthrie  3:0 
 Melvin Ramsey  beat  Jamie Davidson  3:2 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:0 
 Game Score:  11:30 

(results submitted 10/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Pickwicks                  |  4 |
-----------------------------------------------
| A | 277 | Johnny Clougherty    | - Z Y |  2 |
| B | 276 | Mark Beaumont        | - - - |  0 |
| C | 279 | Joe Kulesa           | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  6 |
-----------------------------------------------
| X | 308 | Peter Riley          | A B - |  2 |
| Y | 309 | Ian Sexton           | B - - |  1 |
| Z | 306 | Terry May            | C - B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Terry May  3:1 
 Johnny Clougherty  beat  Ian Sexton  3:1 
 Joe Kulesa  beat  Ian Sexton  3:0 
 Joe Kulesa  beat  Peter Riley  3:1 
 Peter Riley  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 Peter Riley  beat  Mark Beaumont  3:2 
 Ian Sexton  beat  Mark Beaumont  3:2 
 Terry May  beat  Joe Kulesa  3:0 
 Terry May  beat  Mark Beaumont  3:2 
 Trimley C won doubles: 3:2 
 Game Score:  22:21 

(results submitted 03/10/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrows                 |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 233 | Rohan Richardson-Todd| X z Y |  2 |
| B | 234 | Emmanuel Lynch       | Y - z |  1 |
| C | 235 | Daniel Rees          | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge E                       |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 348 | John  Owen           | - B - |  1 |
| Y | 345 | Martin Yates         | - - - |  0 |
| Z | 346 | Martin Brown         | - o o |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rohan Richardson-Todd  beat  John  Owen  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  walkover  Martin Brown  W/O 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Martin Yates  3:0 
 Emmanuel Lynch  beat  Martin Yates  3:0 
 Emmanuel Lynch  walkover  Martin Brown  W/O 
 Daniel Rees  beat  Martin Brown  3:0 
 Daniel Rees  beat  Martin Yates  3:0 
 Daniel Rees  beat  John  Owen  3:0 
 John  Owen  beat  Emmanuel Lynch  3:2 
 Britannia Sparrows  won doubles: 3:0 
 Game Score:  29:4 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Pickwicks                  |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 277 | Johnny Clougherty    | X - - |  1 |
| B | 276 | Mark Beaumont        | Y X - |  2 |
| C | 278 | Michael Chenery      | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrowhawks             |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 227 | Zygis Kaminskas      | - - C |  1 |
| Y | 226 | Shannon Heffer       | - C A |  2 |
| Z | 225 | Matti Goffin         | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrowhawks    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Zygis Kaminskas  3:1 
 Mark Beaumont  beat  Shannon Heffer  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Zygis Kaminskas  3:1 
 Zygis Kaminskas  beat  Michael Chenery  3:0 
 Shannon Heffer  beat  Michael Chenery  3:1 
 Shannon Heffer  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Matti Goffin  beat  Michael Chenery  3:1 
 Matti Goffin  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 Matti Goffin  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Britannia Sparrowhawks won doubles: 3:1 
 Game Score:  14:23 

(results submitted 28/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrowhawks             |  9 |
-----------------------------------------------
| A | 227 | Zygis Kaminskas      | X Z Y |  3 |
| B | 352 | Samantha Rupapa      | Y - Z |  2 |
| C | 224 | Aad Kwakkelstein     | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Trimley C                          |  1 |
-----------------------------------------------
| X | 308 | Peter Riley          | - B - |  1 |
| Y | 309 | Ian Sexton           | - - - |  0 |
| Z | 310 | Chris Pulham         | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Sparrowhawks    
-----------------------------------------------
Games Score:
 Zygis Kaminskas  beat  Peter Riley  3:2 
 Zygis Kaminskas  beat  Chris Pulham  3:0 
 Zygis Kaminskas  beat  Ian Sexton  3:0 
 Samantha Rupapa  beat  Ian Sexton  3:0 
 Samantha Rupapa  beat  Chris Pulham  3:0 
 Aad Kwakkelstein  beat  Chris Pulham  3:0 
 Aad Kwakkelstein  beat  Ian Sexton  3:0 
 Aad Kwakkelstein  beat  Peter Riley  3:0 
 Peter Riley  beat  Samantha Rupapa  3:0 
 Britannia Sparrowhawks won doubles: 3:2 
 Game Score:  27:7 

(results submitted 27/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  1 |
-----------------------------------------------
| A | 228 | Peter Adams          | - - - |  0 |
| B | 231 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
| C | 230 | Tim King             | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  9 |
-----------------------------------------------
| X | 233 | Rohan Richardson-Todd| A B C |  3 |
| Y | 236 | David Rickett        | B C A |  3 |
| Z | 234 | Emmanuel Lynch       | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Cormorants      
-----------------------------------------------
Games Score:
 Rohan Richardson-Todd  beat  Peter Adams  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Tim King  3:0 
 David Rickett  beat  Graham Shorrock  3:0 
 David Rickett  beat  Tim King  3:1 
 David Rickett  beat  Peter Adams  3:0 
 Emmanuel Lynch  beat  Tim King  3:1 
 Emmanuel Lynch  beat  Peter Adams  3:1 
 Emmanuel Lynch  beat  Graham Shorrock  3:1 
 Britannia Cormorants won doubles: 3:2 
 Game Score:  7:29 

(results submitted 21/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Baylham Pickwicks                  |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 277 | Johnny Clougherty    | - - Y |  1 |
| B | 276 | Mark Beaumont        | Y - - |  1 |
| C | 278 | Michael Chenery      | - Y - |  1 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge E                       |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 346 | Martin Brown         | A B C |  3 |
| Y | 347 | Jamie Davidson       | - - - |  0 |
| Z | 348 | John  Owen           | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge E              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Michael Chenery  beat  Jamie Davidson  3:0 
 Martin Brown  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 Martin Brown  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Martin Brown  beat  Michael Chenery  3:1 
 John  Owen  beat  Michael Chenery  3:2 
 John  Owen  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 John  Owen  beat  Mark Beaumont  3:2 
 Woodbridge E won doubles: 3:0 
 Game Score:  17:21 

(results submitted 20/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Sparrowhawks             |  5 |
-----------------------------------------------
| A | 227 | Zygis Kaminskas      | X * Y |  2 |
| B | 225 | Matti Goffin         | - - * |  0 |
| C | 226 | Shannon Heffer       | * - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Woodbridge D                       |  5 |
-----------------------------------------------
| X | 341 | Ed Broom             | - B C |  2 |
| Y | 342 | Kennedy Cheng        | B C - |  2 |
| Z | --- | --- CONCEDED ---     | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Woodbridge D              
-----------------------------------------------
Games Score:
 Zygis Kaminskas  beat  Ed Broom  3:1 
 Zygis Kaminskas  beat  Kennedy Cheng  3:0 
 Ed Broom  beat  Matti Goffin  3:2 
 Ed Broom  beat  Shannon Heffer  3:0 
 Kennedy Cheng  beat  Matti Goffin  3:1 
 Kennedy Cheng  beat  Shannon Heffer  3:0 
 Woodbridge D won doubles: 3:2 
 Home Conceded games gained: 9 
 Game Score:  20:16 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Trimley C                          |  7 |
-----------------------------------------------
| A | 306 | Terry May            | X - Y |  2 |
| B | 309 | Ian Sexton           | Y X - |  2 |
| C | 308 | Peter Riley          | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                  |  3 |
-----------------------------------------------
| X | 317 | Steven Aylott        | - - C |  1 |
| Y | 319 | Colin Watts          | - - - |  0 |
| Z | 318 | Willie Buttigieg     | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Trimley C                 
-----------------------------------------------
Games Score:
 Terry May  beat  Steven Aylott  3:1 
 Terry May  beat  Colin Watts  3:0 
 Ian Sexton  beat  Colin Watts  3:0 
 Ian Sexton  beat  Steven Aylott  3:1 
 Peter Riley  beat  Willie Buttigieg  3:2 
 Peter Riley  beat  Colin Watts  3:1 
 Steven Aylott  beat  Peter Riley  3:1 
 Willie Buttigieg  beat  Terry May  3:1 
 Willie Buttigieg  beat  Ian Sexton  3:0 
 Trimley C won doubles: 3:2 
 Game Score:  23:16 
-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants               |  2 |
-----------------------------------------------
| A | 228 | Peter Adams          | X - - |  1 |
| B | 232 | Wendy Shorrock       | - - - |  0 |
| C | 231 | Graham Shorrock      | - - - |  0 |
-----------------------------------------------
| (a) Baylham Pickwicks                  |  8 |
-----------------------------------------------
| X | 277 | Johnny Clougherty    | - B C |  2 |
| Y | 279 | Joe Kulesa           | B C A |  3 |
| Z | 276 | Mark Beaumont        | C A B |  3 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Cormorants      
-----------------------------------------------
Games Score:
 Peter Adams  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 Johnny Clougherty  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Johnny Clougherty  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Joe Kulesa  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Joe Kulesa  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Joe Kulesa  beat  Peter Adams  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Graham Shorrock  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Peter Adams  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Wendy Shorrock  3:0 
 Britannia Cormorants won doubles: 3:1 
 Game Score:  6:27 

(results submitted 14/09/2023)

-----------------------------------------------
|   Ipswich & District Table Tennis League    |
|         Match Result -- Division 3          |
-----------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                  |  3 |
-----------------------------------------------
| A | 319 | Colin Watts          | - - - |  0 |
| B | 318 | Willie Buttigieg     | - - - |  0 |
| C | 325 | Melvin Ramsey        | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------
| (a) Britannia Sparrows                 |  7 |
-----------------------------------------------
| X | 233 | Rohan Richardson-Todd| A B - |  2 |
| Y | 236 | David Rickett        | B - A |  2 |
| Z | 235 | Daniel Rees          | - A B |  2 |
-----------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Sparrows        
-----------------------------------------------
Games Score:
 Melvin Ramsey  beat  Daniel Rees  3:1 
 Melvin Ramsey  beat  David Rickett  3:1 
 Melvin Ramsey  beat  Rohan Richardson-Todd  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Colin Watts  3:1 
 Rohan Richardson-Todd  beat  Willie Buttigieg  3:1 
 David Rickett  beat  Willie Buttigieg  3:1 
 David Rickett  beat  Colin Watts  3:0 
 Daniel Rees  beat  Colin Watts  3:0 
 Daniel Rees  beat  Willie Buttigieg  3:2 
 Britannia Sparrows  won doubles: 3:1 
 Game Score:  15:24 
nothing here!