IDTTL Division 2 Alternative Results

IDTTL, Division 2

(last updated 26/10/2021)

# Team P W D L A F
1 Britannia Petrels 5 5 0 0 33 142
2 Britannia Wrens 5 5 0 0 54 131
3 Pickwicks Stowmarket B 6 5 0 1 81 129
4 Trimley B 6 3 0 3 121 103
5 ISC B 5 2 0 3 81 96
6 Pickwicks Stowmarket C 6 3 0 3 123 94
7 Britannia Buzzards 5 3 0 2 87 92
8 Wherstead Meteors 6 1 0 5 134 87
9 Rosary Yellow 4 3 0 1 64 80
10 Rosary Green 5 1 0 4 108 73
11 Hadleigh Owls 5 0 0 5 129 44
12 Britannia Cormorants 4 0 0 4 98 42

 Matches: Week 7     06-Dec
 ISC B v Britannia Cormorants 
 Rosary Green v Britannia Buzzards 
 Wherstead Meteors v Pickwicks Stowmarket C 
 Trimley B v Rosary Yellow 
 Britannia Petrels v Britannia Wrens 
 Hadleigh Owls v Pickwicks Stowmarket B 

player averages

Player Score % Played Team GamesWon % GamesLost
Adam Horner 13 86.7 15 Britannia Wrens 43 76.8 13
Vladimir Muzicuks 12 85.7 14 Britannia Petrels 40 83.3 8
Josh Lytess 12 80.0 15 Britannia Wrens 40 72.7 15
David Aldous 12 66.7 18 Pickwicks Stowmarket B 40 63.5 23
Quentin Lu 11 100.0 11 Britannia Petrels 33 84.6 6
Bernard Ulph 11 73.3 15 Britannia Buzzards 37 68.5 17
John Seabrook 11 73.3 15 Britannia Buzzards 37 63.8 21
Nick Revell 11 73.3 15 Rosary Green 37 61.7 23
Trevor Elmy 10 66.7 15 Britannia Wrens 34 63.0 20
Graham Leach 9 75.0 12 ISC B 31 62.0 19
Mark Thorpe 9 60.0 15 Pickwicks Stowmarket B 35 59.3 24
Mark Beaumont 9 56.2 16 Pickwicks Stowmarket C 35 57.4 26
Graham Goodwin 8 88.9 9 Pickwicks Stowmarket B 24 88.9 3
Zhen Lu 8 88.9 9 Britannia Petrels 25 78.1 7
Graham Fretwell 8 66.7 12 ISC B 26 60.5 17
Peter Riley 7 50.0 14 Trimley B 26 50.0 26
Tony Puerto 7 50.0 14 Trimley B 26 49.1 27
Martin Taylor 6 100.0 6 ISC B 18 94.7 1
Rosemary Curtis 6 100.0 6 Rosary Yellow 18 90.0 2
Steve Trimmer 6 100.0 6 Britannia Petrels 18 85.7 3
Richard Wyatt 6 40.0 15 Rosary Green 21 41.2 30
Ed Broom 5 55.6 9 Rosary Yellow 16 50.0 16
Phillip Dunnett 5 38.5 13 Wherstead Meteors 20 40.0 30
Leslie Glanfield 5 35.7 14 Trimley B 24 42.9 32
Mark Cooke 4 66.7 6 Pickwicks Stowmarket B 13 61.9 8
Clive Wakeman 4 44.4 9 Rosary Yellow 14 43.8 18
Steven Aylott 4 36.4 11 Wherstead Meteors 15 37.5 25
Tim King 4 36.4 11 Britannia Cormorants 18 42.9 24
Richard Oakes 4 26.7 15 Hadleigh Owls 19 33.9 37
Rupert Pyett 4 26.7 15 Hadleigh Owls 18 34.6 34
Andy Cassy 3 50.0 6 Rosary Yellow 14 58.3 10
Robert Butler 3 50.0 6 ISC B 10 52.6 9
Colin Watts 3 23.1 13 Wherstead Meteors 12 25.5 35
Michael Chenery 3 21.4 14 Pickwicks Stowmarket C 14 29.2 34
Des Hindle 2 33.3 6 Rosary Yellow 7 35.0 13
Ed Nightingale 2 33.3 6 Britannia Buzzards 7 33.3 14
James Harris 2 25.0 8 Britannia Cormorants 8 27.6 21
Malcolm Peers 2 18.2 11 Wherstead Meteors 13 31.0 29
Clive French 1 50.0 2 Britannia Petrels 4 50.0 4
Chris Pulham 1 33.3 3 Trimley B 3 33.3 6
Ray Perry 1 20.0 5 Pickwicks Stowmarket C 5 26.3 14
Ian Sexton 1 16.7 6 Trimley B 7 29.2 17
Joshua Sylvester 1 12.5 8 Britannia Cormorants 7 23.3 23
Chris Avis 1 11.1 9 ISC B 3 11.1 24
Johnny Clougherty 1 11.1 9 Pickwicks Stowmarket C 8 25.0 24
Nick Cox 0 0.0 3 Hadleigh Owls 1 10.0 9
Terry Betts 0 0.0 4 Pickwicks Stowmarket C 5 29.4 12
Bob Southgate 0 0.0 12 Hadleigh Owls 0 0.0 36
Danny Steggles 0 0.0 15 Rosary Green 5 10.0 45

(results submitted 04/12/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket B                   |  6 |
-----------------------------------------------------
| A | 282 | David Aldous               | X Z - |  2 |
| B | 280 | Mark Thorpe                | Y X Z |  3 |
| C | --- | --- CONCEDED ---           | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| (a) Trimley B                                |  4 |
-----------------------------------------------------
| X | 274 | Leslie Glanfield           | - - * |  0 |
| Y | 272 | Tony Puerto                | - * A |  1 |
| Z | 273 | Peter Riley                | * - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Pickwicks Stowmarket B         |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 David Aldous  beat  Leslie Glanfield  3:0 
 David Aldous  beat  Peter Riley  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Tony Puerto  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Leslie Glanfield  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Peter Riley  3:2 
 Tony Puerto  beat  David Aldous  3:2 
 Pickwicks Stowmarket B won doubles: 3:0 
 Away Conceded games gained: 9 
 Game Score:  20:15 

(results submitted 02/12/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                            |  1 |
-----------------------------------------------------
| A | 298 | Des Hindle                 | - - - |  0 |
| B | 300 | Ed Broom                   | - - - |  0 |
| C | 299 | Clive Wakeman              | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                        |  9 |
-----------------------------------------------------
| X | 220 | Quentin Lu                 | A B C |  3 |
| Y | 219 | Zhen Lu                    | B C A |  3 |
| Z | 221 | Vladimir Muzicuks          | C A B |  3 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Yellow                  |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Quentin Lu  beat  Des Hindle  3:0 
 Quentin Lu  beat  Ed Broom  3:0 
 Quentin Lu  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Zhen Lu  beat  Ed Broom  3:0 
 Zhen Lu  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Zhen Lu  beat  Des Hindle  3:0 
 Vladimir Muzicuks  beat  Clive Wakeman  3:0 
 Vladimir Muzicuks  beat  Des Hindle  3:0 
 Vladimir Muzicuks  beat  Ed Broom  3:0 
 Rosary Yellow won doubles: 3:1 
 Game Score:  3:28 

(results submitted 01/12/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants                     |  3 |
-----------------------------------------------------
| A | 230 | Joshua Sylvester           | - Z - |  1 |
| B | 229 | Tim King                   | - - Z |  1 |
| C | 228 | James Harris               | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------------
| (a) Rosary Green                             |  7 |
-----------------------------------------------------
| X | 305 | Nick Revell                | A B C |  3 |
| Y | 302 | Richard Wyatt              | B C A |  3 |
| Z | 304 | Danny Steggles             | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Green                   |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Joshua Sylvester  beat  Danny Steggles  3:2 
 Tim King  beat  Danny Steggles  3:1 
 James Harris  beat  Danny Steggles  3:1 
 Nick Revell  beat  Joshua Sylvester  3:0 
 Nick Revell  beat  Tim King  3:0 
 Nick Revell  beat  James Harris  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Tim King  3:1 
 Richard Wyatt  beat  James Harris  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Joshua Sylvester  3:0 
 Rosary Green won doubles: 3:0 
 Game Score:  10:25 

(results submitted 30/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Britannia Buzzards                       |  6 |
-----------------------------------------------------
| A | 223 | Bernard Ulph               | X Z - |  2 |
| B | 226 | John Seabrook              | Y X Z |  3 |
| C | --- | --- CONCEDED ---           | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                        |  4 |
-----------------------------------------------------
| X | 322 | Malcolm Peers              | - - * |  0 |
| Y | 324 | Phillip Dunnett            | - * A |  1 |
| Z | 325 | Colin Watts                | * - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Buzzards             |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Bernard Ulph  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Bernard Ulph  beat  Colin Watts  3:0 
 John Seabrook  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 John Seabrook  beat  Malcolm Peers  3:1 
 John Seabrook  beat  Colin Watts  3:0 
 Phillip Dunnett  beat  Bernard Ulph  3:2 
 Britannia Buzzards won doubles: 3:2 
 Away Conceded games gained: 9 
 Game Score:  20:16 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket C                   |  6 |
-----------------------------------------------------
| A | 287 | Johnny Clougherty          | X - - |  1 |
| B | 285 | Mark Beaumont              | - X Z |  2 |
| C | 284 | Michael Chenery            | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------------
| (a) Hadleigh Owls                            |  4 |
-----------------------------------------------------
| X | 266 | Bob Southgate              | - - - |  0 |
| Y | 265 | Richard Oakes              | B C A |  3 |
| Z | 264 | Rupert Pyett               | - A - |  1 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Pickwicks Stowmarket C         |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Johnny Clougherty  beat  Bob Southgate  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Bob Southgate  3:0 
 Mark Beaumont  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Michael Chenery  beat  Rupert Pyett  3:1 
 Michael Chenery  beat  Bob Southgate  3:0 
 Richard Oakes  beat  Mark Beaumont  3:1 
 Richard Oakes  beat  Michael Chenery  3:1 
 Richard Oakes  beat  Johnny Clougherty  3:2 
 Rupert Pyett  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Pickwicks Stowmarket C won doubles: 3:2 
 Game Score:  22:15 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Britannia Wrens                          |  6 |
-----------------------------------------------------
| A | 234 | Josh Lytess                | - Z - |  1 |
| B | 233 | Adam Horner                | Y - Z |  2 |
| C | 232 | Trevor Elmy                | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------------
| (a) ISC B                                    |  4 |
-----------------------------------------------------
| X | 331 | Graham Fretwell            | A B - |  2 |
| Y | 332 | Graham Leach               | - C A |  2 |
| Z | 334 | Chris Avis                 | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Wrens                |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Josh Lytess  beat  Chris Avis  3:0 
 Adam Horner  beat  Graham Leach  3:2 
 Adam Horner  beat  Chris Avis  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Chris Avis  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Graham Fretwell  3:1 
 Graham Fretwell  beat  Josh Lytess  3:1 
 Graham Fretwell  beat  Adam Horner  3:2 
 Graham Leach  beat  Trevor Elmy  3:1 
 Graham Leach  beat  Josh Lytess  3:2 
 Britannia Wrens won doubles: 3:2 
 Game Score:  24:17 

(results submitted 25/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Hadleigh Owls                            |  4 |
-----------------------------------------------------
| A | 266 | Bob Southgate              | - - - |  0 |
| B | 265 | Richard Oakes              | - X - |  1 |
| C | 264 | Rupert Pyett               | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------------
| (a) Trimley B                                |  6 |
-----------------------------------------------------
| X | 337 | Chris Pulham               | A - - |  1 |
| Y | 273 | Peter Riley                | B - A |  2 |
| Z | 272 | Tony Puerto                | C A B |  3 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Hadleigh Owls                  |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Richard Oakes  beat  Chris Pulham  3:0 
 Rupert Pyett  beat  Peter Riley  3:1 
 Rupert Pyett  beat  Chris Pulham  3:0 
 Chris Pulham  beat  Bob Southgate  3:0 
 Peter Riley  beat  Richard Oakes  3:1 
 Peter Riley  beat  Bob Southgate  3:0 
 Tony Puerto  beat  Rupert Pyett  3:1 
 Tony Puerto  beat  Bob Southgate  3:0 
 Tony Puerto  beat  Richard Oakes  3:2 
 Hadleigh Owls won doubles: 3:1 
 Game Score:  16:20 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Rosary Green                             |  4 |
-----------------------------------------------------
| A | 305 | Nick Revell                | X Z Y |  3 |
| B | 302 | Richard Wyatt              | - - - |  0 |
| C | 304 | Danny Steggles             | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| (a) Britannia Wrens                          |  6 |
-----------------------------------------------------
| X | 233 | Adam Horner                | - B C |  2 |
| Y | 232 | Trevor Elmy                | B C - |  2 |
| Z | 234 | Josh Lytess                | C - B |  2 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Green                   |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Nick Revell  beat  Adam Horner  3:2 
 Nick Revell  beat  Josh Lytess  3:1 
 Nick Revell  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Adam Horner  beat  Richard Wyatt  3:1 
 Adam Horner  beat  Danny Steggles  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Danny Steggles  3:0 
 Josh Lytess  beat  Danny Steggles  3:0 
 Josh Lytess  beat  Richard Wyatt  3:1 
 Rosary Green won doubles: 3:2 
 Game Score:  14:23 

(results submitted 23/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Britannia Petrels                        |  9 |
-----------------------------------------------------
| A | 218 | Clive French               | X * - |  1 |
| B | 220 | Quentin Lu                 | Y X * |  2 |
| C | 221 | Vladimir Muzicuks          | * Y X |  2 |
-----------------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket B                   |  1 |
-----------------------------------------------------
| X | 280 | Mark Thorpe                | - - - |  0 |
| Y | 282 | David Aldous               | - - A |  1 |
| Z | --- | --- CONCEDED ---           | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Petrels              |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Clive French  beat  Mark Thorpe  3:1 
 Quentin Lu  beat  David Aldous  3:0 
 Quentin Lu  beat  Mark Thorpe  3:2 
 Vladimir Muzicuks  beat  David Aldous  3:0 
 Vladimir Muzicuks  beat  Mark Thorpe  3:1 
 David Aldous  beat  Clive French  3:1 
 Britannia Petrels won doubles: 3:2 
 Home Conceded games gained: 9 
 Game Score:  28:9 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                        |  9 |
-----------------------------------------------------
| A | 323 | Steven Aylott              | X * Y |  2 |
| B | 325 | Colin Watts                | Y - * |  1 |
| C | 324 | Phillip Dunnett            | * Y X |  2 |
-----------------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants                     |  1 |
-----------------------------------------------------
| X | 229 | Tim King                   | - B - |  1 |
| Y | 230 | Joshua Sylvester           | - - - |  0 |
| Z | --- | --- CONCEDED ---           | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Wherstead Meteors              |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Steven Aylott  beat  Tim King  3:1 
 Steven Aylott  beat  Joshua Sylvester  3:0 
 Colin Watts  beat  Joshua Sylvester  3:2 
 Phillip Dunnett  beat  Joshua Sylvester  3:1 
 Phillip Dunnett  beat  Tim King  3:1 
 Tim King  beat  Colin Watts  3:0 
 Wherstead Meteors won doubles: 3:0 
 Home Conceded games gained: 9 
 Game Score:  27:8 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket C                   |  6 |
-----------------------------------------------------
| A | 288 | Terry Betts                | - * - |  0 |
| B | 285 | Mark Beaumont              | Y X * |  2 |
| C | 284 | Michael Chenery            | * - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| (a) Britannia Buzzards                       |  4 |
-----------------------------------------------------
| X | 226 | John Seabrook              | A - C |  2 |
| Y | 223 | Bernard Ulph               | - C A |  2 |
| Z | --- | --- CONCEDED ---           | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Pickwicks Stowmarket C         |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Mark Beaumont  beat  Bernard Ulph  3:0 
 Mark Beaumont  beat  John Seabrook  3:1 
 John Seabrook  beat  Terry Betts  3:1 
 John Seabrook  beat  Michael Chenery  3:0 
 Bernard Ulph  beat  Michael Chenery  3:2 
 Bernard Ulph  beat  Terry Betts  3:0 
 Pickwicks Stowmarket C won doubles: 3:2 
 Home Conceded games gained: 9 
 Game Score:  21:15 

(results submitted 18/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Britannia Buzzards                       |  9 |
-----------------------------------------------------
| A | 226 | John Seabrook              | X Z Y |  3 |
| B | 225 | Ed Nightingale             | Y X - |  2 |
| C | 223 | Bernard Ulph               | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------------
| (a) Hadleigh Owls                            |  1 |
-----------------------------------------------------
| X | 265 | Richard Oakes              | - - - |  0 |
| Y | 266 | Bob Southgate              | - - - |  0 |
| Z | 264 | Rupert Pyett               | - - B |  1 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Buzzards             |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 John Seabrook  beat  Richard Oakes  3:2 
 John Seabrook  beat  Rupert Pyett  3:2 
 John Seabrook  beat  Bob Southgate  3:0 
 Ed Nightingale  beat  Bob Southgate  3:0 
 Ed Nightingale  beat  Richard Oakes  3:2 
 Bernard Ulph  beat  Rupert Pyett  3:1 
 Bernard Ulph  beat  Bob Southgate  3:0 
 Bernard Ulph  beat  Richard Oakes  3:0 
 Rupert Pyett  beat  Ed Nightingale  3:0 
 Britannia Buzzards won doubles: 3:0 
 Game Score:  27:10 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                        |  2 |
-----------------------------------------------------
| A | 322 | Malcolm Peers              | - - - |  0 |
| B | 323 | Steven Aylott              | - X - |  1 |
| C | 325 | Colin Watts                | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------------
| (a) Rosary Yellow                            |  8 |
-----------------------------------------------------
| X | 300 | Ed Broom                   | A - C |  2 |
| Y | 335 | Rosemary Curtis            | B C A |  3 |
| Z | 298 | Des Hindle                 | - A B |  2 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Yellow                  |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Steven Aylott  beat  Ed Broom  3:1 
 Colin Watts  beat  Des Hindle  3:1 
 Ed Broom  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Ed Broom  beat  Colin Watts  3:2 
 Rosemary Curtis  beat  Steven Aylott  3:1 
 Rosemary Curtis  beat  Colin Watts  3:0 
 Rosemary Curtis  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Des Hindle  beat  Malcolm Peers  3:0 
 Des Hindle  beat  Steven Aylott  3:1 
 Rosary Yellow won doubles: 3:1 
 Game Score:  12:26 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                            |  6 |
-----------------------------------------------------
| A | 335 | Rosemary Curtis            | X Z Y |  3 |
| B | 299 | Clive Wakeman              | Y - Z |  2 |
| C | 301 | Andy Cassy                 | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------------
| (a) Rosary Green                             |  4 |
-----------------------------------------------------
| X | 305 | Nick Revell                | - B C |  2 |
| Y | 302 | Richard Wyatt              | - C - |  1 |
| Z | 304 | Danny Steggles             | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (a) Rosary Green                   |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Rosemary Curtis  beat  Nick Revell  3:1 
 Rosemary Curtis  beat  Danny Steggles  3:0 
 Rosemary Curtis  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Clive Wakeman  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Clive Wakeman  beat  Danny Steggles  3:0 
 Andy Cassy  beat  Danny Steggles  3:1 
 Nick Revell  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Nick Revell  beat  Andy Cassy  3:2 
 Richard Wyatt  beat  Andy Cassy  3:1 
 Rosary Green won doubles: 3:2 
 Game Score:  24:14 

(results submitted 17/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket B                   |  5 |
-----------------------------------------------------
| A | 280 | Mark Thorpe                | - - Y |  1 |
| B | 283 | Graham Goodwin             | - X Z |  2 |
| C | 282 | David Aldous               | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------------
| (a) ISC B                                    |  5 |
-----------------------------------------------------
| X | 332 | Graham Leach               | A - C |  2 |
| Y | 331 | Graham Fretwell            | B C - |  2 |
| Z | 334 | Chris Avis                 | - A - |  1 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Pickwicks Stowmarket B         |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Mark Thorpe  beat  Graham Fretwell  3:1 
 Graham Goodwin  beat  Graham Leach  3:0 
 Graham Goodwin  beat  Chris Avis  3:0 
 David Aldous  beat  Chris Avis  3:0 
 Graham Leach  beat  Mark Thorpe  3:2 
 Graham Leach  beat  David Aldous  3:0 
 Graham Fretwell  beat  Graham Goodwin  3:0 
 Graham Fretwell  beat  David Aldous  3:0 
 Chris Avis  beat  Mark Thorpe  3:0 
 Pickwicks Stowmarket B won doubles: 3:0 
 Game Score:  17:16 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Britannia Cormorants                     |  3 |
-----------------------------------------------------
| A | 229 | Tim King                   | - Z Y |  2 |
| B | 228 | James Harris               | - - Z |  1 |
| C | --- | --- CONCEDED ---           | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket C                   |  7 |
-----------------------------------------------------
| X | 285 | Mark Beaumont              | A B * |  2 |
| Y | 286 | Ray Perry                  | B * - |  1 |
| Z | 288 | Terry Betts                | * - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (a) Pickwicks Stowmarket C         |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Tim King  beat  Terry Betts  3:2 
 Tim King  beat  Ray Perry  3:0 
 James Harris  beat  Terry Betts  3:2 
 Mark Beaumont  beat  Tim King  3:1 
 Mark Beaumont  beat  James Harris  3:0 
 Ray Perry  beat  James Harris  3:2 
 Pickwicks Stowmarket C won doubles: 3:0 
 Away Conceded games gained: 9 
 Game Score:  12:25 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Trimley B                                |  1 |
-----------------------------------------------------
| A | 272 | Tony Puerto                | - - - |  0 |
| B | 275 | Ian Sexton                 | - - - |  0 |
| C | 274 | Leslie Glanfield           | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                        |  9 |
-----------------------------------------------------
| X | 219 | Zhen Lu                    | A B C |  3 |
| Y | 220 | Quentin Lu                 | B C A |  3 |
| Z | 221 | Vladimir Muzicuks          | - A B |  2 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Petrels              |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Leslie Glanfield  beat  Vladimir Muzicuks  3:2 
 Zhen Lu  beat  Tony Puerto  3:2 
 Zhen Lu  beat  Ian Sexton  3:1 
 Zhen Lu  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Quentin Lu  beat  Ian Sexton  3:1 
 Quentin Lu  beat  Leslie Glanfield  3:2 
 Quentin Lu  beat  Tony Puerto  3:1 
 Vladimir Muzicuks  beat  Tony Puerto  3:0 
 Vladimir Muzicuks  beat  Ian Sexton  3:0 
 Britannia Petrels won doubles: 3:0 
 Game Score:  11:29 

(results submitted 16/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Britannia Wrens                          |  9 |
-----------------------------------------------------
| A | 233 | Adam Horner                | X Z Y |  3 |
| B | 234 | Josh Lytess                | Y X Z |  3 |
| C | 232 | Trevor Elmy                | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                        |  1 |
-----------------------------------------------------
| X | 323 | Steven Aylott              | - - C |  1 |
| Y | 324 | Phillip Dunnett            | - - - |  0 |
| Z | 325 | Colin Watts                | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Wrens                |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Adam Horner  beat  Steven Aylott  3:0 
 Adam Horner  beat  Colin Watts  3:0 
 Adam Horner  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Josh Lytess  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Josh Lytess  beat  Steven Aylott  3:1 
 Josh Lytess  beat  Colin Watts  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Colin Watts  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Phillip Dunnett  3:1 
 Steven Aylott  beat  Trevor Elmy  3:2 
 Britannia Wrens won doubles: 3:1 
 Game Score:  29:6 

(results submitted 12/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Rosary Green                             |  2 |
-----------------------------------------------------
| A | 305 | Nick Revell                | X - Y |  2 |
| B | 302 | Richard Wyatt              | - - - |  0 |
| C | 304 | Danny Steggles             | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket B                   |  8 |
-----------------------------------------------------
| X | 282 | David Aldous               | - B C |  2 |
| Y | 280 | Mark Thorpe                | B C - |  2 |
| Z | 283 | Graham Goodwin             | C A B |  3 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (a) Pickwicks Stowmarket B         |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Nick Revell  beat  David Aldous  3:2 
 Nick Revell  beat  Mark Thorpe  3:2 
 David Aldous  beat  Richard Wyatt  3:0 
 David Aldous  beat  Danny Steggles  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Danny Steggles  3:0 
 Graham Goodwin  beat  Danny Steggles  3:0 
 Graham Goodwin  beat  Nick Revell  3:0 
 Graham Goodwin  beat  Richard Wyatt  3:0 
 Pickwicks Stowmarket B won doubles: 3:1 
 Game Score:  7:28 

(results submitted 11/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) ISC B                                    |  8 |
-----------------------------------------------------
| A | 331 | Graham Fretwell            | X - - |  1 |
| B | 332 | Graham Leach               | Y X Z |  3 |
| C | 333 | Martin Taylor              | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------------
| (a) Trimley B                                |  2 |
-----------------------------------------------------
| X | 273 | Peter Riley                | - - - |  0 |
| Y | 272 | Tony Puerto                | - - A |  1 |
| Z | 274 | Leslie Glanfield           | - A - |  1 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) ISC B                          |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Graham Fretwell  beat  Peter Riley  3:1 
 Graham Leach  beat  Tony Puerto  3:0 
 Graham Leach  beat  Peter Riley  3:1 
 Graham Leach  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Martin Taylor  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Martin Taylor  beat  Tony Puerto  3:0 
 Martin Taylor  beat  Peter Riley  3:0 
 Tony Puerto  beat  Graham Fretwell  3:0 
 Leslie Glanfield  beat  Graham Fretwell  3:0 
 ISC B won doubles: 3:1 
 Game Score:  24:11 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Hadleigh Owls                            |  0 |
-----------------------------------------------------
| A | 266 | Bob Southgate              | - - - |  0 |
| B | 265 | Richard Oakes              | - - - |  0 |
| C | 264 | Rupert Pyett               | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| (a) Britannia Petrels                        | 10 |
-----------------------------------------------------
| X | 222 | Steve Trimmer              | A B C |  3 |
| Y | 220 | Quentin Lu                 | B C A |  3 |
| Z | 221 | Vladimir Muzicuks          | C A B |  3 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Petrels              |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Steve Trimmer  beat  Bob Southgate  3:0 
 Steve Trimmer  beat  Richard Oakes  3:0 
 Steve Trimmer  beat  Rupert Pyett  3:1 
 Quentin Lu  beat  Richard Oakes  3:0 
 Quentin Lu  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Quentin Lu  beat  Bob Southgate  3:0 
 Vladimir Muzicuks  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Vladimir Muzicuks  beat  Bob Southgate  3:0 
 Vladimir Muzicuks  beat  Richard Oakes  3:0 
 Britannia Petrels won doubles: 3:0 
 Game Score:  1:30 

(results submitted 09/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Britannia Buzzards                       |  7 |
-----------------------------------------------------
| A | 223 | Bernard Ulph               | X Z Y |  3 |
| B | 226 | John Seabrook              | Y X Z |  3 |
| C | --- | --- CONCEDED ---           | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| (a) Britannia Cormorants                     |  3 |
-----------------------------------------------------
| X | 230 | Joshua Sylvester           | - - * |  0 |
| Y | 229 | Tim King                   | - * - |  0 |
| Z | 228 | James Harris               | * - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Buzzards             |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Bernard Ulph  beat  Joshua Sylvester  3:0 
 Bernard Ulph  beat  James Harris  3:0 
 Bernard Ulph  beat  Tim King  3:0 
 John Seabrook  beat  Tim King  3:2 
 John Seabrook  beat  Joshua Sylvester  3:1 
 John Seabrook  beat  James Harris  3:0 
 Britannia Buzzards won doubles: 3:0 
 Away Conceded games gained: 9 
 Game Score:  21:12 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket C                   |  1 |
-----------------------------------------------------
| A | 284 | Michael Chenery            | X - - |  1 |
| B | 285 | Mark Beaumont              | - - - |  0 |
| C | 287 | Johnny Clougherty          | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| (a) Britannia Wrens                          |  9 |
-----------------------------------------------------
| X | 232 | Trevor Elmy                | - B C |  2 |
| Y | 233 | Adam Horner                | B C A |  3 |
| Z | 234 | Josh Lytess                | C A B |  3 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (a) Britannia Wrens                |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Michael Chenery  beat  Trevor Elmy  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Mark Beaumont  3:2 
 Trevor Elmy  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Adam Horner  beat  Mark Beaumont  3:2 
 Adam Horner  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Adam Horner  beat  Michael Chenery  3:0 
 Josh Lytess  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Josh Lytess  beat  Michael Chenery  3:0 
 Josh Lytess  beat  Mark Beaumont  3:0 
 Britannia Wrens won doubles: 3:0 
 Game Score:  8:27 

(results submitted 04/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket B                   |  9 |
-----------------------------------------------------
| A | 283 | Graham Goodwin             | X Z Y |  3 |
| B | 282 | David Aldous               | Y X Z |  3 |
| C | 281 | Mark Cooke                 | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------------
| (a) Wherstead Meteors                        |  1 |
-----------------------------------------------------
| X | 323 | Steven Aylott              | - - - |  0 |
| Y | 322 | Malcolm Peers              | - C - |  1 |
| Z | 324 | Phillip Dunnett            | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Pickwicks Stowmarket B         |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Graham Goodwin  beat  Steven Aylott  3:0 
 Graham Goodwin  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Graham Goodwin  beat  Malcolm Peers  3:0 
 David Aldous  beat  Malcolm Peers  3:1 
 David Aldous  beat  Steven Aylott  3:0 
 David Aldous  beat  Phillip Dunnett  3:0 
 Mark Cooke  beat  Phillip Dunnett  3:2 
 Mark Cooke  beat  Steven Aylott  3:0 
 Malcolm Peers  beat  Mark Cooke  3:1 
 Pickwicks Stowmarket B won doubles: 3:1 
 Game Score:  28:7 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Rosary Yellow                            |  8 |
-----------------------------------------------------
| A | 300 | Ed Broom                   | X Z Y |  3 |
| B | 301 | Andy Cassy                 | Y - Z |  2 |
| C | 299 | Clive Wakeman              | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket C                   |  2 |
-----------------------------------------------------
| X | 285 | Mark Beaumont              | - B C |  2 |
| Y | 284 | Michael Chenery            | - - - |  0 |
| Z | 286 | Ray Perry                  | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Rosary Yellow                  |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Ed Broom  beat  Mark Beaumont  3:1 
 Ed Broom  beat  Ray Perry  3:0 
 Ed Broom  beat  Michael Chenery  3:0 
 Andy Cassy  beat  Michael Chenery  3:0 
 Andy Cassy  beat  Ray Perry  3:0 
 Clive Wakeman  beat  Ray Perry  3:2 
 Clive Wakeman  beat  Michael Chenery  3:1 
 Mark Beaumont  beat  Andy Cassy  3:2 
 Mark Beaumont  beat  Clive Wakeman  3:1 
 Rosary Yellow won doubles: 3:0 
 Game Score:  27:10 

(results submitted 03/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Britannia Petrels                        |  8 |
-----------------------------------------------------
| A | 222 | Steve Trimmer              | X Z Y |  3 |
| B | 219 | Zhen Lu                    | - X Z |  2 |
| C | 221 | Vladimir Muzicuks          | Z - X |  2 |
-----------------------------------------------------
| (a) ISC B                                    |  2 |
-----------------------------------------------------
| X | 330 | Robert Butler              | - - - |  0 |
| Y | 332 | Graham Leach               | B C - |  2 |
| Z | 334 | Chris Avis                 | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Petrels              |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Steve Trimmer  beat  Robert Butler  3:0 
 Steve Trimmer  beat  Chris Avis  3:0 
 Steve Trimmer  beat  Graham Leach  3:2 
 Zhen Lu  beat  Robert Butler  3:0 
 Zhen Lu  beat  Chris Avis  3:0 
 Vladimir Muzicuks  beat  Chris Avis  3:0 
 Vladimir Muzicuks  beat  Robert Butler  3:1 
 Graham Leach  beat  Zhen Lu  3:1 
 Graham Leach  beat  Vladimir Muzicuks  3:2 
 Britannia Petrels won doubles: 3:0 
 Game Score:  27:9 

(results submitted 02/11/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Trimley B                                |  7 |
-----------------------------------------------------
| A | 273 | Peter Riley                | X - Y |  2 |
| B | 274 | Leslie Glanfield           | Y X - |  2 |
| C | 272 | Tony Puerto                | Z Y - |  2 |
-----------------------------------------------------
| (a) Rosary Green                             |  3 |
-----------------------------------------------------
| X | 305 | Nick Revell                | - - C |  1 |
| Y | 304 | Danny Steggles             | - - - |  0 |
| Z | 302 | Richard Wyatt              | - A B |  2 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Trimley B                      |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Peter Riley  beat  Nick Revell  3:1 
 Peter Riley  beat  Danny Steggles  3:0 
 Leslie Glanfield  beat  Danny Steggles  3:0 
 Leslie Glanfield  beat  Nick Revell  3:2 
 Tony Puerto  beat  Richard Wyatt  3:1 
 Tony Puerto  beat  Danny Steggles  3:0 
 Nick Revell  beat  Tony Puerto  3:1 
 Richard Wyatt  beat  Peter Riley  3:0 
 Richard Wyatt  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Trimley B won doubles: 3:0 
 Game Score:  23:13 
-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Britannia Wrens                          |  9 |
-----------------------------------------------------
| A | 234 | Josh Lytess                | X Z Y |  3 |
| B | 233 | Adam Horner                | Y X Z |  3 |
| C | 232 | Trevor Elmy                | - Y X |  2 |
-----------------------------------------------------
| (a) Britannia Buzzards                       |  1 |
-----------------------------------------------------
| X | 225 | Ed Nightingale             | - - - |  0 |
| Y | 226 | John Seabrook              | - - - |  0 |
| Z | 223 | Bernard Ulph               | C - - |  1 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) Britannia Wrens                |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Josh Lytess  beat  Ed Nightingale  3:1 
 Josh Lytess  beat  Bernard Ulph  3:2 
 Josh Lytess  beat  John Seabrook  3:1 
 Adam Horner  beat  John Seabrook  3:2 
 Adam Horner  beat  Ed Nightingale  3:0 
 Adam Horner  beat  Bernard Ulph  3:0 
 Trevor Elmy  beat  John Seabrook  3:0 
 Trevor Elmy  beat  Ed Nightingale  3:0 
 Bernard Ulph  beat  Trevor Elmy  3:1 
 Britannia Wrens won doubles: 3:0 
 Game Score:  28:9 

(results submitted 28/10/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) ISC B                                    | 10 |
-----------------------------------------------------
| A | 330 | Robert Butler              | X Z Y |  3 |
| B | 333 | Martin Taylor              | Y X Z |  3 |
| C | 331 | Graham Fretwell            | Z Y X |  3 |
-----------------------------------------------------
| (a) Hadleigh Owls                            |  0 |
-----------------------------------------------------
| X | 264 | Rupert Pyett               | - - - |  0 |
| Y | 265 | Richard Oakes              | - - - |  0 |
| Z | 267 | Nick Cox                   | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (h) ISC B                          |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Robert Butler  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Robert Butler  beat  Nick Cox  3:0 
 Robert Butler  beat  Richard Oakes  3:0 
 Martin Taylor  beat  Richard Oakes  3:0 
 Martin Taylor  beat  Rupert Pyett  3:0 
 Martin Taylor  beat  Nick Cox  3:0 
 Graham Fretwell  beat  Nick Cox  3:1 
 Graham Fretwell  beat  Richard Oakes  3:0 
 Graham Fretwell  beat  Rupert Pyett  3:0 
 ISC B won doubles: 3:1 
 Game Score:  30:2 

(results submitted 27/10/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Wherstead Meteors                        |  4 |
-----------------------------------------------------
| A | 322 | Malcolm Peers              | X - - |  1 |
| B | 324 | Phillip Dunnett            | - X Z |  2 |
| C | 325 | Colin Watts                | Z - - |  1 |
-----------------------------------------------------
| (a) Trimley B                                |  6 |
-----------------------------------------------------
| X | 274 | Leslie Glanfield           | - - C |  1 |
| Y | 273 | Peter Riley                | B C A |  3 |
| Z | 275 | Ian Sexton                 | - A - |  1 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (a) Trimley B                      |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Malcolm Peers  beat  Leslie Glanfield  3:1 
 Phillip Dunnett  beat  Leslie Glanfield  3:2 
 Phillip Dunnett  beat  Ian Sexton  3:0 
 Colin Watts  beat  Ian Sexton  3:2 
 Leslie Glanfield  beat  Colin Watts  3:1 
 Peter Riley  beat  Phillip Dunnett  3:2 
 Peter Riley  beat  Colin Watts  3:0 
 Peter Riley  beat  Malcolm Peers  3:1 
 Ian Sexton  beat  Malcolm Peers  3:2 
 Trimley B won doubles: 3:1 
 Game Score:  19:23 

(results submitted 26/10/2021)

-----------------------------------------------------
|      Ipswich & District Table Tennis League       |
|            Match Result -- Division 2             |
-----------------------------------------------------
| (h) Pickwicks Stowmarket C                   |  1 |
-----------------------------------------------------
| A | 287 | Johnny Clougherty          | - - - |  0 |
| B | 285 | Mark Beaumont              | - - Z |  1 |
| C | 284 | Michael Chenery            | - - - |  0 |
-----------------------------------------------------
| (a) Pickwicks Stowmarket B                   |  9 |
-----------------------------------------------------
| X | 280 | Mark Thorpe                | A B C |  3 |
| Y | 282 | David Aldous               | B C A |  3 |
| Z | 281 | Mark Cooke                 | C A - |  2 |
-----------------------------------------------------
| Doubles won by (a) Pickwicks Stowmarket B         |
-----------------------------------------------------
Games Score:
 Mark Beaumont  beat  Mark Cooke  3:0 
 Mark Thorpe  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Mark Beaumont  3:1 
 Mark Thorpe  beat  Michael Chenery  3:0 
 David Aldous  beat  Mark Beaumont  3:1 
 David Aldous  beat  Michael Chenery  3:1 
 David Aldous  beat  Johnny Clougherty  3:1 
 Mark Cooke  beat  Michael Chenery  3:0 
 Mark Cooke  beat  Johnny Clougherty  3:0 
 Pickwicks Stowmarket B won doubles: 3:0 
 Game Score:  8:27